Kiedy już bateria w laptopie się wysłuży można pomyśleć o jej wymianie na inny, nowszy model. Ważne jednak, aby pasowała ona do konkretnego modelu komputera. Po pierwsze może ona być niemożliwa do zainstalowania, a po drugie jej niekompatybilność spowoduje, że komponent nie będzie w pełni wykorzystywał swych właściwości. Warto wspomnieć o producencie rodem z Tajwanu, a zatem potentacie w dziedzinie elektroniki firmie Asus. Firma słynie z dobrej jakości laptopów.

Najlepsze zamienniki do laptopów Asusa

W zasadzie jeżeli chodzi o baterie do laptopów asus, to w tym przypadku nie wspomina się o firmie produkującej to przenośne urządzenie, a o odrębnym producencie Green Cell, który to specjalizuje się w wytwarzaniu baterii w technologii Li-Ion. W tym przypadku są to zatem litowo-jonowe baterie do laptopów asus. I to właśnie ta firma jest zdecydowanym liderem jeśli chodzi o baterie określane mianem zamienników. Należy dodać, że najlepszych zamienników, dzięki czemu laptop na takiej baterii będzie wydajnie pracował nawet ponad dwa lata. Baterie do laptopów asus będą znacznie tańsze, jeśli wybierze się właśnie produkt Green Cell. Co ciekawe wiele może tu zależeć od konkretnego modelu i na przykład seria Ultra z powodzeniem wykorzystuje ogniwa Panasonic. Ogniwa to jeden z najważniejszych elementów każdej baterii. Istotna jest zarówno ich jakość, jak i ilość. Wysoka pojemność modelu Ultra pozwala na pracę na pełnym ładowaniu od 7,5 do 8,5 godziny.

Ceny baterii do laptopa Asus

W przypadku cen wspomnianych baterii to będą one różne. Za te o słabszej pojemności 2200 mAh trzeba będzie zapłacić nieznacznie powyżej 100 zł. Wystarczy dodać około 20 zł, ażeby nabyć baterię do notebooka Asus o pojemności 4400 mAh, czyli tej najbardziej optymalnej. Powyżej 200 zł przyjdzie wydać za baterie o pojemności 5200 mAh, czy nawet takiej o wartości 6600 mAh. To jaka bateria będzie pasować do konkretnego laptopa Asusa, można sprawdzić za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonego konfiguratora. Zabezpieczenia zastosowane w bateriach do laptopów Asus uniemożliwiają zbyt głębokie rozładowanie się, jak również przeładowanie takiego akumulatorka.