Cyrkonie samoprzylepne to jeden z tych dodatków , które stosuje się niezwykle powszechnie w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Niska cena oraz łatwość ich stosowania to z pewnością ich atuty. Dlatego też coraz częściej to właśnie taki rodzaj cyrkonii wykorzystuje się do zdobienia wielu powierzchni. Na rynku można znaleźć tego typu cyrkonie przeznaczone do wykorzystywania ich zarówno na tkaninach, jak też na innych materiałach, na przykład drewno czy papier. To do jakiego podłoża są przeznaczone zazwyczaj warunkuje rodzaj zastosowanego do nich kleju jak też czasem grubość i wielkość cyrkonii.

Różne zastosowanie

Popularne stało się między innymi zdobienie paznokci przy pomocy cyrkonii samoprzylepnych. Tutaj stosuje się specjalnie zaprojektowane w kształcie i wielkościach pozwalających na bezproblemowe ich naniesienie na płytkę paznokcia cyrkonie samoprzylepne. Od osoby wykonującej czynność ich naklejania wymagana jest dostateczna precyzja zazwyczaj bowiem warstwa jest tak cienka, że ewentualne poprawki umiejscowienia ich na paznokciu wiążą się z uszkodzeniem całej naklejki. Aby po ich naklejeniu były trwalsze, całość zabezpiecza się dodatkowo poprzez naniesienie warstwy bezbarwnego lakieru do paznokci lub, co obecnie jest znacznie częściej stosowane, przez nałożenie warstwy przezroczystego żelu.

Idealne do zabawy

Cyrkonie samoprzylepneDzieci zaś, szczególnie dziewczynki, znają cyrkonie samoprzylepne pod postacią naklejek. Mogą przy ich pomocy ozdabiać na przykład zeszyty czy też nawet meble. W zasadzie ich umiejscowienie zależy wyłącznie od wyobraźni posługujących się nimi dzieci. Niskie ceny tego typu produktów sprawiają, że są one bardzo chętnie i bardzo często kupowane dzieciom przez ich rodziców. Wykorzystywane są także do tworzenia ciekawych i niepowtarzalnych prac plastycznych. Coraz nowocześniejsze techniki ich wykonywania powodują, że bez problemu można znaleźć cyrkonie które można przyklejać w dość nietypowych miejscach. Ciekawe są na przykład takie, które mają służyć do zdobienia twarzy. Dzięki nim można wykonać interesujący i niepowtarzalny makijaż wieczorowy czy też ozdobić twarz idąc na bal kostiumowy. Wówczas stosuje się odpowiedni, bezpieczny dla skóry twarzy klej, który zazwyczaj bez problemu można usunąć stosując tradycyjne i powszechnie wykorzystywane kosmetyki do demakijażu twarzy. Są też elementy, których zadaniem jest ozdabianie odzieży. Wówczas oczekiwana jest znacznie większa trwałość kleju, a często dodatkowo po naklejeniu całości na odzież wzmacnia się łączenie na przykład przy pomocy gorącego żelazka. Dzięki temu klej staje się odporny na wilgoć i nie odkleja się podczas prania.

Artykuł powstał dzięki w współpracy z http://dekor-hurt.pl/9-dzety-cyrkonie-samoprzylepne