Profesjonalny kucharz wie, że bez dobrze naostrzonych noży, nie jest w stanie przygotować odpowiedniego posiłku. Noże japońskie, to jeden z rodzajów noży, które charakteryzują się bardzo wysoką ostrością – ostrze takiego narzędzia zostało stworzone z myślą o cięciu najtwardszej żywności. Noże japońskie przeznaczone są przede wszystkim dla profesjonalnych kucharzy, jednak co roku zdobywają coraz to większe uznanie wśród indywidualnych klientów.

Tajemnica wschodu

Noże japońskie wypalane są w bardzo wysokich temperaturach. Po takim wielorazowym hartowaniu stali, ostrze noża, profilowane jest według najstarszych tradycji, gwarantujących niespotykaną ostrość. Wysoka jakość wykonania, świadczy nie tylko o sile stalowego ostrza, ale również o precyzyjnie zaprojektowanej rękojeści. Noże japońskie służą do wielu kuchennych czynności. W zależności od szerokości ostrza, profesjonalnie przygotowany kucharz może z powodzeniem pokroić warzywa w cienkie słupki, mięso w drobne plasterki, a rybę pozbawić twardych łusek, bez naruszania właściwych warstw jedzenia. noże japońskie

Znane na całym świecie

Noże japońskie, to bez wątpienia synonim profesjonalizmu i wysokiej jakości. Te nietuzinkowe akcesoria podbiły serca najlepszych szefów kuchni, praktycznie na całym świecie, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających kucharzy. Dzięki wielowiekowej tradycji wypalania, noże japońskie zachowują swoją ostrość przez wiele lat oraz pozwalają na osiąganie szczytów kulinarnej fantazji. Są również lekkie i bardzo dobrze wywarzone, co znacznie ułatwia pracę i krojenie kłopotliwych produktów. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej rękojeści, trzymany nóż nie obciąża dłoni oraz nie wyślizguje się z niej. Ma to ogromne znaczenie dla profesjonalnych kucharzy, którzy wykonują szybkie i energiczne cięcia, podczas tworzenia kulinarnych arcydzieł.

Finezja i prostota

Te nietuzinkowe ostrza, nadają się do przygotowania wielu rodzajów potraw. Szefowie kuchni cenią sobie noże japońskie, przede wszystkim za bogaty wybór szerokości ostrzy, które z łatwością pozwolą na pokrojenie nawet najtrudniejszych składników. Dzięki temu, dobry kucharz może pokusić się o stworzenie finezyjnej potrawy, w której każde warzywo lub mięso osiągnie wyjątkowy kształt lub odwrotnie – wykonać klasyczne danie, wymagające bardzo drobnego pokrojenia. Noże japońskie, to propozycja dla tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość wykonania oraz niespotykaną funkcjonalność.