zabawki drewniane Zwolennicy zabawek z plastiku często używają argumentu, że są one lepsze ze względu na niezliczoną ilość form, jakie przyjmują. Nie biorą oni jednak pod uwagę faktu, że technika obróbki drewna jest obecnie tak zaawansowana, iż pozwala na tworzenie przedmiotów przewyższających jakością te wykonane z tworzyw sztucznych. Zabawki z drewna są nie tylko eleganckie i pięknie wykończone, ale trwałe i dużo bezpieczniejsze.

 Rodzice, którzy uważają, że wyroby drewniane nie spełnią oczekiwań ich dziecka ze względu na mały wybór są w ogromnym błędzie. Oferta zabawek wykonanych z tego surowca jest bardzo szeroka, a dodatkowo- ich kupno nie będzie jednorazową przyjemnością.

 Decydując się na zakup zabawki drewnianej dla dziecka trzeba oczywiście uwzględnić wiek maluszka i jego potrzeby. Dla niemowląt została stworzona linia produktów składających się z grzechotek, które wspaniale stymulują rozwój zdolności manualnych małych rączek, a także dostarczają bodźców słuchowych. Z myślą o nieco większych pociechach powstały zabawki, dzięki którym roczny szkrab pozna podstawowe pojęcia i rozpocznie naukę logicznego myślenia. Pomogą w tym pierwsze układanki dostosowane do możliwości tak małego człowieka.

Dla starszych dzieci oferta przedstawia się bardziej imponująco ze względu na rosnące potrzeby malucha. Kiedy dziecko opanuje już podstawowe umiejętności chwytania i składania przychodzi czas na większe wyzwania. Przedszkolaki są zachwycone z posiadania drewnianych puzzli, domków dla lalek, drewnianych literek uczących alfabetu, liczydeł, a także zabawek, które wymuszają wspólną zabawę z rodzicami.

Tu można znaleźć: Rodzaje zabawek drewnianych