Niektórzy ludzie uwielbiają jeździć na rowerze w wolnym czasie. Robią, to po pracy, w wolne weekendy, czy też podczas urlopu. Nie muszą jednak rezygnować z wyjazdu na wczasy. Tak, to prawda, że wyjeżdżając na wakacje można także korzystać z uroków jazdy na rowerze.

Wybieramy bagażnik rowerowy

Dotarcie do celu naszych wczasów rowerem zajęłoby zbyt wiele czasu i kosztowało za dużo wysiłku, dlatego najprościej jest załadować rowery do samochodu i wyruszyć w podróż. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wszędzie, gdzie tylko najdzie nas ochota wybrać się na przejażdżkę rowerem i zwiedzić tany rejon i zakątek, tak jak lubimy najbardziej. Zapakowanie rowerów do wnętrza auta sprawiłoby dużo kłopotu i znacznie ograniczyłoby wolne miejsce, co jest wręcz niemożliwe, gdy posiadamy dużą rodzinę. Co, jest nam więc potrzebne do przewiezienia rowerów? Wystarczy rozejrzeć się za różnymi rodzajami bagażników rowerowych. Otóż istnieje kilka sposobów montażu, funkcjonalności i wariantów. Wszystko zależy od modelu i marki naszego samochodu oraz naszych oczekiwań. Najważniejsze, jest żeby bagażniki rowerowe na dach nie niszczyły naszych rowerów. Należy zatem upewnić się, że dany bagażnik nie porysuje i nie uszkodzi naszego sprzętu. Dodatkowo niezwykle istotne, jest aby dany bagażnik był szybki i łatwy w montażu, gdyż możliwe, że będziemy wielokrotnie podczas jednej podróży zdejmować i wkładać z powrotem nasze rowery. Należy pamiętać, że w celu przewożenia rowerów na dachu musimy wcześniej zamontować na nim bagażnik bazowy, który umożliwi przymocowanie ich w dany sposób.

bagażniki na relingi zintegrowane

Relingi zintegrowane też się nadadzą

Jeżdżąc po krajowych i zagranicznych ulicach można zauważyć, że bardzo dużo osób korzysta z bagażników rowerowych. Często stosowanymi rozwiązaniami, są bagażniki na relingi zintegrowane. Wynika, to z tego, że w takie relingi wyposażone, są już fabrycznie pewne auta. Zatem wybór rodzaju bagażnika i uchwytu rowerowego zależy w dużej mierze od modelu i rodzaju naszego samochodu. Niektóre marki stosują takie, a nie inne rozwiązania techniczne, co jest bardzo kluczowe podczas wyboru bagażnika bazowego. Przewóz rowerów wymaga od nas rozsądnego zakupu i odpowiedniego zabezpieczenia. Rowery muszą być przewożone na stabilnej płaszczyźnie, a jazda z nimi na dachu nie może sprawiać nam problemu. Odpowiednie zabezpieczenie oraz wybór danych metod sprawi, że podróż będzie komfortowa, gdyż rowery nie będą sprawiać hałasu.

Podczas wyboru bagażnika dachowego, w szczególności na rowery musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim należy także określić swoje wymagania oraz oczekiwania względem takiego elementu wyposażenia naszego samochodu.