schody drewnianeSchody są ważnym elementem w domu. Liczy się nie tylko ich wygląd, ale także wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Poszczególne piętra domu można łączyć na dwa różne sposoby. Mianowicie można zdecydować się na wykonanie schodów żelbetowych lub schodów drewnianych. Plusem tych pierwszych jest fakt, że można z nich korzystać jeszcze w trakcie budowy. Będzie to spore ułatwienie dla ekipy zajmującej się wykończeniem wnętrz. Nie są one też drogie, a w potem można je wykończyć prawie każdym materiałem. Schody tego typu muszą być już wykonane na etapie stanu surowego. Jest to konieczne, ponieważ ze stropu albo ze ścian powinno się wypuścić dodatkowe zbrojenie. Sama budowa schodów żelbetowych zajmuje dużo czasu. Po ich wykonaniu nie można na nie wchodzić przez kilka dni, a przez ok 2 tygodnie powinno się je nawilżać. Są cenione za ich dużą wytrzymałość, ognioodporność oraz masywną budowę. Uważane są za bardziej bezpieczne od schodów drewnianych, ponieważ są szerokie.

Natomiast schody drewniane - http://coraschody.net.pl/pl/schody-drewniane - mogą posiadać dowolny kształt. Ponadto szybko się je montuje, gdyż zazwyczaj zajmuje to ok 2 dni. Są one bardziej estetyczne z wyglądu. Co istotne, można z nich korzystać zaraz po zamontowaniu. Nie wymagają one przygotowania dodatkowego zbrojenia. Jednak trzeba na nie często czekać kilka tygodni, ponieważ schody drewniane są wykonywane wyłącznie na zamówienie. Łatwiej jest je dobrać do wnętrza domu.