szyby motocykloweGdyby poszukać ofert szyb motocyklowych na aukcjach internetowych, od razu można zauważyć, że dużym powodzeniem cieszą się wśród nich takie szyby motocyklowe, które nazywane są deflektorami. Czym jest deflektor i kiedy powinno się rozważyć jego zakup?

Deflektorem motocyklowym nazywa się specjalną nakładkę, która umieszczana jest na oryginalnej szybie motocykla. W języku angielskim nazywana jest ona „wind protector”, natomiast w języku polskim stosowana jest także nazwa „owiewka”. Dlaczego motocykliści kupują takie właśnie szyby motocyklowe? Oryginalne szyby w motocyklach rzadko kiedy całkowicie chronią kierowcę podczas jazdy przed wiatrem oraz owadami, dlatego też deflektor montowany jest na niej po to, aby poprawić wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

Na deflektor warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy odczuwa się nadmierne podmuchy wiatru oraz hałas, co ma związek z pędem powietrza rozbijającym się na kasku. W efekcie motocyklista przyjmuje niewygodną pozycję, co może prowadzić do bólów kręgosłupa. Jazda motocyklem jest w związku z tym znacznie mniej komfortowa.

Takie szyby motocyklowe (http://dlamotocykla.pl/pol_m_Szyby-43178.html) można obecnie zakupić w wielu sklepach z wyposażeniem dla motocyklistów, także w sklepach internetowych, na aukcjach oraz bezpośrednio u producentów. Są one dostępne w szeregu wariantów, dlatego można  dopasować je do swojego modelu.