Deflektor – kiedy warto go kupić?

szyby motocykloweGdyby poszukać ofert szyb motocyklowych na aukcjach internetowych, od razu można zauważyć, że dużym powodzeniem cieszą się wśród nich takie szyby motocyklowe, które nazywane są deflektorami. Czym jest deflektor i kiedy powinno się rozważyć jego zakup?

Deflektorem motocyklowym nazywa się specjalną nakładkę, która umieszczana jest na oryginalnej szybie motocykla. W języku angielskim nazywana jest ona „wind protector”, natomiast w języku polskim stosowana jest także nazwa „owiewka”. Dlaczego motocykliści kupują takie właśnie szyby motocyklowe? Oryginalne szyby w motocyklach rzadko kiedy całkowicie chronią kierowcę podczas jazdy przed wiatrem oraz owadami, dlatego też deflektor montowany jest na niej po to, aby poprawić wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

Na deflektor warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy odczuwa się nadmierne podmuchy wiatru oraz hałas, co ma związek z pędem powietrza rozbijającym się na kasku. W efekcie motocyklista przyjmuje niewygodną pozycję, co może prowadzić do bólów kręgosłupa. Jazda motocyklem jest w związku z tym znacznie mniej komfortowa.

Takie szyby motocyklowe (http://dlamotocykla.pl/pol_m_Szyby-43178.html) można obecnie zakupić w wielu sklepach z wyposażeniem dla motocyklistów, także w sklepach internetowych, na aukcjach oraz bezpośrednio u producentów. Są one dostępne w szeregu wariantów, dlatego można  dopasować je do swojego modelu.