Las w słoiku w obecnych czasach cieszy się dużą popularnością. Jest to bardzo ciekawa ozdoba, która pasuje do wnętrz tradycyjnych oraz nowoczesnych. Takie ozdoby zamknięte w eleganckich słoikach można zakupić w kwiaciarniach. Równie dobrze można wykonać taką ozdobę samodzielnie. Wystarczą odpowiednie chęci, a na pewno uda się wykonać ciekawą kompozycję w słoiku.

Przygotowanie do pracy

Zanim rozpoczniemy pracę nad wykonaniem ozdoby, potrzebne będą odpowiednie akcesoria, które w obecnych czasach dostępne są od ręki. Takie rzeczy jak mech chrobotek czy chociażby ozdobne kamienie można zamówić w kwiaciarni. Takie sklepy specjalizują się w sprzedaży przedmiotów do samodzielnego wykonania. Poza tym takich akcesoriów można poszukać w sklepach, które specjalizują się w DIY. Do It Your Self to modny trend i takie sklepy powstają w wielu miejscach. Można osobiście przejechać się na zakupy do takiego sklepu, dzięki czemu uda nam się wybrać przedmioty odpowiednie do naszych potrzeb. Jeżeli ktoś nie ma takiego sklepu w swojej okolicy, niczym nie musi się przejmować. W końcu internet zawsze służy nam wsparciem. Słoje o różnych pojemnościach, mech chrobotek (sztuczny oraz żywy), kamienie ozdobne i rośliny można zakupić na portalach aukcyjnych, w sklepach specjalistycznych, na przykład na https://szklanatorebka.pl/pl/c/LAS-W-SLOIKU/194. Całe zamówienie zostanie dostarczone prosto pod wskazany adres po uregulowaniu płatności.

Efektywne i nowoczesne ozdobyJakie rośliny?

Las w słoiku jest piękny i może stanowić efektowną ozdobę na długi czas. Należy jednak zadbać o dobór odpowiednich roślin, które mają się znaleźć w środku. Można dobrać do tego rośliny sztuczne, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że będą one na długo. Dla osób bardziej wymagających dobrą propozycją są żywe rośliny. Z należytą uwagą należy dobierać takie rośliny.
Można urządzić las, który będzie odwzorowaniem dolnych poziomów lasu liściastego. Do takiego słoika dobry będzie wspomniany już wyżej mech, paprocie, porost oraz takie rośliny jak , peperomie czy trzykrotki.
Do wysokiego, zamkniętego słoika można dobrać nawet storczyka w wersji mini. Zamknięty w słoiku będzie stanowił ciekawą i efektywną ozdobę. Przy czym jego podłoże musi stanowić odpowiedni keramzyt lub kora do storczyków.
W otwartym słoiku można urządzić tropikalny las, który jest bardzo lubiany przez sukulenty. Do takiego słoja dobrym wyborem mogą być również kaktusy w wersji mini, które otrzymać można w każdej kwiaciarni. Inspirującą i ciekawą propozycją jest aloes, który ustawiony w pomieszczeniu jest bardzo pomocny, jeżeli chodzi o oczyszczanie powietrza.