Komoda - ponadczasowy mebel z długą tradycją. Idealny zarówno do salonu, sypialni, biura czy przedpokoju. Potrafi być nowoczesny i niezwykle praktyczny albo tradycyjny i elegancki. Trudno wyobrazić sobie funkcjonalny dom bez komody! Jak dobrać komodę do konkretnego pomieszczenia? Na jaki styl postawić?

Komoda - idealna do salonu

Dlaczego warto wyposażyć salon w mebel, jakim jest komoda? Komoda jest łatwo dostępnym meblem (możemy ją kupić np. na stonie internetowej: https://behome.pl/zul_m_Meble_Komody-1876.html), który możemy wkomponować niemal w każde miejsce w pokoju, ze względu na jej nieduże rozmiary oraz praktyczny kształt. Z powodzeniem będziemy mogli przechowywać w niej wszystko co chcemy, żeby było pod ręką - od ręczników, przez firanki i zasłony, kończąc na obrusach. Stabilna konstrukcja komody sprawia, że z powodzeniem umieścimy na niej telewizor, czy inny sprzęt elektroniczny. Co zrobić, aby w salonie prezentowała się wyjątkowo atrakcyjnie? Warto zawiesić na nad nią lustro, które optycznie powiększy salon i stanie się jego ozdobą.

Komoda w sypialni - dlaczego warto?

meble - komody

Komoda w każdej sypialni sprawdzi się doskonale. Jej ogromną zaletą jest możliwość przechowywania różnych części garderoby - schowamy w niej skarpetki, bieliznę i podkoszulki. Co więcej, wszystko będzie miało swoją oddzielną szufladę, dzięki czemu łatwo nam będzie utrzymać ład i porządek. Komoda w sypialni może też pełnić funkcję toaletki. Wystarczy, że powiesimy nad nią lustro, lub postawimy je na blacie. Możemy na niej poukładać też perfumy oraz kosmetyki potrzebne do makijażu. Komoda to  idealne miejsce na umieszczenie lampki, która wprowadzi do pomieszczenia romantyczną oraz intymną atmosferę. Niezależnie od tego, jak duża jest nasza sypialnia z powodzeniem uda nam się dobrać do niej idealną komodę - czy to wysoką, niską, szeroką czy wąską.

Komoda w jadalni to świetne rozwiązanie

Nawet w niedużej jadalni możemy umieścić komodę. Meble ten łączy w sobie kilka funkcji - w większej zamykanej szafce możemy przechowywać elementy zastawy takie jak wazy, talerze czy patery. Jeżeli zdecydujemy się na przeszklone półki, możemy ustawić na nich dekoracyjne elementy, takie jak kieliszki lub filiżanki. Natomiast szuflady będą doskonałe na przechowywanie sztućców oraz serwetek. Aby jednak komoda pełniła nie tylko funkcję praktyczną w naszej jadalni, warto dopasować ją do charakteru wnętrza. Komoda w stylu nowoczesnym na cienkich nóżkach wykończona na wysoki połysk podkreśli minimalistyczny wygląd pomieszczenia. Natomiast do jadalni urządzonej w tradycyjnym stylu idealnie wkomponuje się drewniany, elegancki mebel na solidnych nóżkach.