Potencjał zarobkowy sieci jest niemal nieograniczony, a wiele osób z dobrą znajomością języków obcych świadczy usługi na rozmaitych portalach dla freelancerów. Wśród Polaków popularne są zarówno rodzime platformy do nawiązywania współpracy w tym zakresie jak i portale zagraniczne. Znajomość języka, chociaż kluczowa przy tłumaczeniu tekstów, to jednak nie wszystko. Pracę znacznie przyspieszy profesjonalne oprogramowanie do tłumaczeń dla freelancerów.

Zalety oprogramowania wspierającego tłumaczenia

Trados Studio Freelance

Dobre oprogramowanie dla tłumaczy znacznie przyspiesza pracę, pozwalając skrócić w naprawdę znacznym stopniu czas przeznaczany na czynności, takie jak szukanie już wcześniej użytych słów, terminów, fraz czy nawet całych fragmentów tekstu. Program Trados Studio Freelance wyposażony jest w zaawansowane zarządzanie pamięcią tłumaczenia, co jest szczególnie przydatne przy tekstach specjalistycznych. Wielu freelancerów bowiem specjalizuje się w jednej dziedzinie, w ramach której najchętniej dokonuje tłumaczeń. Znalezienie znaczenia specjalistycznego terminu często jest dość czasochłonne, a te już znalezione często umykają. Do tego w wielu branżach istnieje wiele utartych zwrotów i fraz, pojawiających się w zamówieniach otrzymywanych od wielu zleceniodawców.

Daleko posunięta optymalizacja pracy i dodatki, które cieszą

Trados Studio Freelance w wysokim stopniu optymalizuje pracę freelancera, przyczyniając się do znaczącej oszczędności czasu, który trzeba by było w innym przypadku przeznaczyć na wielokrotne wyszukiwanie kiedyś użytego terminu czy frazy. Program obsługuje też imponującą liczbę rozmaitych plików i tak naprawdę nie ma znaczenia, w jakim formacie klient wręcza dany tekst. Dodatkowo Trados Studio Freelance oferuje zaawansowane funkcje autokorekty, sprawdzania pisowni i gramatyki, które skutecznie przyczyniają się do eliminacji błędów. Trados Studio Freelance to rozwiązanie dla freelancerów, którzy w końcu chcą zacząć zarabiać. Im więcej czasu poświęca się na niepotrzebne i monotonne czynności, tym mniejszą stawkę godzinową zarabia się na danym zleceniu. Dlatego tak warto jest inwestować w profesjonalne narzędzia, którym darmowe oprogramowanie nie jest w stanie dorównać. Program posiada też imponującą dokumentację i zestaw kursów wideo, które pomogą szybko wdrożyć go do codziennego użytkowania bez potrzeby nauki programu przez bardzo długi czas, co jest ogromną zaletą w porównaniu z wieloma innymi rozwiązaniami. Program Trados Studio Freelance bez problemu możemy kupić przez internet (np. tu: https://www.localize.pl/pol_m_Sklep_SDL-Trados-Studio_Studio-2019-Freelance-229.html), a tym samym ułatwić sobie pracę  i zaoszczędzić czas.