Która kobieta nie lubi czasem spędzić wieczoru jedząc romantyczną kolację przy świecach lub relaksując się przy ich blasku w wannie? Świece stanowią przyjemne źródło światła podczas, gdy chcemy się odprężyć, ale czy mogą też zachwycać kształtem, wzorem lub kolorem?

Dekoracja wnętrza

świece ozdobne

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrane dodatki, np. świeczki potrafią zmienić wystrój mieszkania. Idealnie do tego zadania sprawdzą się świece ozdobne. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wzorów, kolorów i kształtów. Ich zaletą jest uniwersalność- dopasują się zarówno do nowoczesnych wnętrz jak i do tych bardziej tradycyjnych, wszystko zależy od ich formy. Przy niekonwencjonalnym wystroju świetnie sprawdzą się świeczki w geometrycznych kształtach, np.: kula, sześcian, stożek lub inna bryła, w chłodnych, pastelowych odcieniach. W przypadku, gdy świece ozdobne mają pasować do staromodnego wnętrza można pokusić się o bardziej tradycyjne kształty, np. walca, ale w żywszych kolorach i umieszczone w dekoracyjnych świecznikach. W przypadku dekoracji łazienki z myślą o urządzeniu domowego spa dobrze sprawdzą się małe świeczki w kształcie kwiatków lub malutkich kul. Gdy zaś chcemy rozświetlić nieco nasz ogród lub werandę warto zadbać nie tylko o piękny wygląd ale i o bezpieczeństwo kupując duże świece w szklanych kloszach, ozdobionych np. sznurkiem lub drewnianymi elementami. Niezwykle istotne jest to, aby wszystkie elementy dekoracji, w tym także świeczki, pasowały do  wystroju pomieszczenia i współtworzyły z nim niepowtarzalną, wyjątkową i miłą atmosferę.

Dobór świec do okazji

Kiedy wybieramy świece ozdobne zwracamy uwagę głównie na cel w jakim będą one wykorzystane. Najczęściej sięgamy po zakup świec, gdy zbliżają się chłodne jesienne wieczory. Wybieramy wtedy kolory, które kojarzą nam się z ciepłem i przytulnym, domowym klimatem. W tych okresach w sklepach królują: bordo, brąz, czerwień czy pomarańcz oraz wykończenia z drewna i sznurków. Natomiast w okresie przedświątecznym wystawy sklepowe zalewane są przez świece ozdobne w chłodnych zimowych odcieniach bieli, srebra i błękitu, przełamane czerwienią, zielenią oraz złotem. Tym co je wyróżnia jest także ich kształt, coraz częściej można bez problemu zakupić świeczki w kształcie aniołka, bałwanka, renifera, choinki czy też prezentów. Takie świece w różnych kształtach mogą także sprawdzić się jako prezent dla miłośnika romantycznych klimatów lub ładnych ozdób. Formę można także dobrać do zainteresowań lub pasji obdarowywanej osoby, co sprawi, że prezent będzie odebrany bardziej personalnie.