W ostatnich latach najczęściej wybieranym sposobem na wakacyjny wyjazd były zagraniczne wycieczki all inclusive. Dla wielu możliwość wylegiwania się przy hotelowym basenie oraz nielimitowane jedzenie i picie było spełnieniem marzeń. Powoli ten trend odchodzi w przeszłość i do łask wracają najprostsze sposoby podróżowania. Turystyka piesza i rowerowa przeżywa swoisty renesans. Do tego typu wyjazdów niezbędne jest jednak pewne wyposażenie. Podstawowym sprzętem są namioty turystyczne, które zapewniają nam ochronę przed chłodem i deszczem w terenie. Warto dobrze się zastanowić przed dokonaniem wyboru.

Określ potrzeby

Największym błędem popełnianym przez wiele osób podczas wyboru namiotu turystycznego jest niedostosowanie jego typu do naszych potrzeb. Pierwszym kryterium powinien być bezwzględnie rozmiar. Nie ma sensu kupowanie dużego namiotu, jeśli zawsze podróżujemy w dwójkę. Większe namioty turystyczne ważą znacznie więcej niż ich mniejsze odpowiedniki. Jest to szczególnie istotne, gdy cały ekwipunek musimy nosić na plecach, różnicę z pewnością odczuje każdy. Nie potrzebny jest także namiot z dodatkowym ociepleniem, jeżeli nie zamierzamy z niego korzystać w trakcie zimy. Nie warto dokonywać zakupów na wyrost, lepiej przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na inne sprzęty.

Szczegóły mają znaczenie

W praktyce liczą się drobne szczegóły, którymi różnią się poszczególne namioty turystyczne między sobą. Bardzo istotną rolę odgrywa rodzaj stelażu, w jaki wyposażony jest dany model. Najlepsze wykorzystują bardzo lekkie i elastyczne tworzywa sztuczne, metalowe rurki należą już do przeszłości. Na rynku dostępne są warianty, które dzięki specjalnej konstrukcji rozkładają się praktycznie samodzielnie w ciągu kilku chwil. Ważną kwestią jest również przedsionek, nie każdy namiot turystyczny posiada takowy, a bywa on przydatny w wielu sytuacjach. Każdy chciałby, aby jego namiot nie zawiódł w trakcie deszczu. Producenci prześcigają się w podawaniu parametrów, lecz nie mniej istotne od samego materiału jest odpowiednie wykończenie. Klejone szwy to podstawa w każdym solidnym namiocie i bez nich nie ma co liczyć na skuteczną ochronę podczas kilkugodzinnego deszczu. Warto zwrócić także uwagę na materiał i jakość wykonania szpilek lub śledzi, które dołączone są do zestawu. Często oszczędza się na tym elemencie używając najtańszej, ale też najcięższej stali. W takich przypadkach najlepiej od razu zakupić dodatkowy komplet z lżejszego aluminium lub tworzywa sztucznego.

Zapraszamy na https://milworld.pl/pol_m_Wyposazenie-Campingowe_Namioty-Turystyczne-236.html po najlepsze namioty turystyczne!