Sprzątanie być może nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale każdy od czasu do czasu musi się nim zająć. Najlepiej wtedy ułatwić sobie całą pracę, posługując się jakościowymi produktami do czyszczenia i preparatami. Ostatnio w dziedzinie takich produktów zdecydowanie króluje ściereczka z mikrofibry. A dlaczego są one lepsze od zwykłych, tradycyjnych ścierek?

Właściwości ściereczek

Specjalne włókno gwarantuje tym wyrobom najwyższą i nieporównywalną z niczym jakość. To dzięki niej ściereczki doskonale łapią każdy brud, wszelkie zanieczyszczenia i nawet najmniejsze okruchy. Kurz i pył po prostu do nich przywierają, dlatego sprzątając nimi powierzchnię, nie robi się niepotrzebnego bałaganu (co często zdarza się podczas użytkowania tradycyjnych gąbek). Idealnie usuwa się z mebli, drzwi i urządzeń sanitarnych wszelkie zanieczyszczenia, które nie powinny się tam znaleźć.

ściereczka z mikrofibryJak z nich korzystać?

Cena ściereczek z mikrofibry nie jest zbyt niska, dlatego należy je prawidłowo obsługiwać, by korzystać z nich jak najdłużej. Tak naprawdę nie wymagają one stosowania dodatkowych preparatów chemicznych, zatem w trakcie sprzątania wystarczy namoczyć je ciepłą wodą i następnie przetrzeć nimi wszystkie zabrudzone powierzchnie. W przypadku większych i trudnych do zmycia plam zaleca się oczywiście zastosować jednak dodatkowe preparaty o odpowiednim działaniu i konkretnych właściwościach.

Jak je czyścić?

Ściereczka z mikrofibry musi być też czyszczona w specjalny sposób. Pod żadnym pozorem nie wolno wrzucać jej do pralki, gdyż nawet niewielkie wirowanie mogłoby zniekształcić jej włókna, które przez to nie łapałaby już brudu i kurzu aż tak skutecznie. Najlepiej zatem oczyszczać ją ręcznie, stosując delikatne płyny do prania ręcznego. Po zakończonym sprzątaniu należy natomiast wypłukać ściereczkę w wodzie, pozostawiając ją do wyschnięcia.

Co ile je wymieniać?

Wszystkie produkty mają jednak swój termin ważności. Choć teoretycznie ściereczkami z mikrofibry ktoś mógłby się posługiwać przez całe swoje życie, jednak z całą pewnością po upływie paru miesięcy nie byłby zadowolony z ich działania aż tak bardzo, jak na samym początku. Zauważając więc, że wyrób nie potrafi już usuwać skutecznie zabrudzeń, najlepiej wyrzucić go do kosza i wymienić na jego nową wersję. Choć ściereczki te na ogół są drogie, czasami występują w większych zestawach i paczkach, zawierających po trzy lub dwie sztuki tych produktów. Kupując je, jedną ściereczkę pozyskuje się za maksymalnie kilka złotych.