lampy loftowe

Uroku wnętrzom industrialnym dodają przedmioty codziennego użytku. W tym zakresie na uwagę zasługuje funkcjonalne oświetlenie. Lampy loftowe doskonale wpisują się w trendy recyklingu, tym samym dopełniając wystrój metalowych sprzętów. To, co w szczególności zasługuje na uwzględnienie mówiąc o świetle w industrialnych aranżacjach to przede wszystkim bogate i rozmaite wzornictwo. Projekty kloszy przybierają różnorodne formy, którym daleko do powtarzalności.

Jednym z popularniejszych rozwiązań są wiszące lampy loftowe o dużych, półokrągłych kloszach. Wykonane z metalu, o nieco trapezowym designie. Elementem dekoracyjnym jest finezyjnie skręcony kabel lub materiałowy sznur. Ich przeciwieństwem są industrialne modele o otwartej konstrukcji. W miejscu plastikowej oprawy znajduje się druciany bądź przezroczysty klosz. Biorąc pod uwagę surową formę, możliwe okazuje się lepsze wyeksponowanie zastosowanej żarówki. To, co w szczególności zasługuje na podkreślenie to jej wnętrze. Świetnym tego przykładem jest zawieszona na sznurku pojedyncza żarówka.

Lampy loftowe to również te nawiązujące swym wyglądem do studia filmowego czy fotograficznego. Zastosowane reflektory, ulokowane najczęściej przy ścianie, sprawdzają się doskonale w roli głównego oświetlenia pomieszczenia. Wbrew pozorom wyróżnia się funkcjonalnością, albowiem zapewnia nieskrępowaną regulację kąta padania światła oraz jego intensywności. Idealne zarówno do pokoju gościnnego, jak i industrialnego gabinetu.