Przygotowując pokój dla dziecka warto zastanowić się nad wieloma ważnymi kwestiami takimi jak kolor ścian, który nie będzie przytłaczał osobowości naszej pociechy, meble, które będą rosły wraz z maluchem oraz oświetlenie, które wbrew pozorom jest bardzo ważne. Bez odpowiednich lamp dziecięcych w pokoju naszej pociechy może być nieprzyjemnie. Dzięki odpowiedniemu światłu można stworzyć bezpieczny i przyjazny klimat.

O tym, jak ważne jest oświetlenie w pokoju pociechy wie każdy rodzic, który musiał w nocy wstawać i przytulać malca bojącego się ciemności. Wie o tym też każdy, kto obserwował zafascynowanelampy dziecięce bobasy wpatrujące się w migoczące światełka na suficie. Obecnie producenci oferują lampy dziecięce, które dają możliwość korzystania z ich produktów na wiele sposobów.

Lampy dziecięce z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Dzięki nim odtworzysz gwieździste niebo na suficie. Małe i duże gwiazdki będą zataczać coraz większe okrążenia, aż wypełnią cały pokój, a wszystko w takt najpiękniejszych i najspokojniejszych kołysanek. Twój maluch będzie zachwycony, a Ty razem z nim będziesz się przytulać do poduszki i uśniesz pod „niebem usłanym gwiazdami”. Inne lampy dziecięce, które można wykorzystać w domu, to małe lampki wkładane do kontaktów, które są wielkości większych ładowarek lub zapachów, które uwalniają się dzięki ładowaniu prądu. Takie małe lampy dziecięce mogą posłużyć za oświetlenie drogi do łazienki lub sypialni rodziców. Dzięki nim nie trzeba zapalać głównego światła na korytarzu, a dodatkowo maluch oswaja się z ciemnością. W pokoju dziecinnym taka mała lampka dodaje poczucia bezpieczeństwa, a jednocześnie nie rozprasza malucha i może on spokojnie spać dalej nie bojąc się tego, że w pokoju jest za ciemno.

Planując oświetlenie w domu, weź pod uwagę pokój swojego dziecka. Tam lampy powinny być dostosowane pod malucha i jego potrzeby. Najmłodsze pociechy mogą przed zaśnięciem podziwiać migoczące gwiazdy przy dźwiękach kołysanki, ale również i starsze będą czuły się uspokojone. Dla trochę starszych dzieci można sprawić lampki w kształcie ich ulubionych bohaterów z bajek, które będą delikatnie oświetlać pomieszczenie.