Paliwo gazowe doskonale nadaje się do ogrzewania. Posiadając kocioł przystosowany do jego spalania możemy zapomnieć o takich niedogodnościach jak kontakt z brudzącym węglem, czy też wynoszenie popiołu albo wybierany sadzy z komina. Mamy czystą kotłownię, a co więcej - piec można zamontować nawet w pomieszczeniach mieszkalnych, np. w łazience lub kuchni. Specyficzną odmianą kotła na gaz jest wersja dwufunkcyjna, która łączy w sobie funkcje ogrzewania wody w kaloryferach, oraz tej którą czerpiemy z kranów przy zlewozmywaku, umywalce, brodziku czy wannie.

Zasada działania urządzenia

Piec o dwóch funkcjach jest tylko odrobinę większy od wersji zwyczajnej. Posiada we wnętrzu wężownicę ogrzewającą wodę w obiegu centralnego ogrzewania (CO) i jednocześnie wodę użytkową (CWU). Są one połączone w jeden moduł, przez co żaden obieg nie ulegnie przegrzaniu, gdy drugi akurat nie pracuje. Oznacza to, że bez problemu możemy takiego urządzenia używać latem tylko do grzania wody do mycia, gdy kaloryfery są całkowicie wyłączone z użytkowania. Prostota budowy, a jednocześnie duże możliwości sprawiają, że dziś w polskich domach coraz częściej spotykamy piece gazowe dwufunkcyjne Szczecin (ze strony: https://www.aquateam.pl/oferta/ogrzewanie/piece-gazowe-dwufunkcyjne-szczecin/) to jedno z miast, gdzie ich popularność była duża już w latach 90 XX wieku.

Kiedy warto zainwestować?

Piece gazowe dwufunkcyjne - gdzie sprawdzą się najlepiej?Kocioł dwufunkcyjny ma bardzo wiele zastosowań, jednak najlepiej sprawdzi się w małych domach i lokalach mieszkalnych. Jeżeli nie ma możliwości wygospodarowania miejsca na kotłownię, bez problemu umieścimy piec w łazience lub kuchni. Grzanie wody użytkowej nie wymaga stosowania ogromnego zbiornika na kilkaset litrów, wszystko odbywa się w sposób przepływowy. Oznacza to, że woda grzana jest na bieżąco, w takiej ilości jaki w danym momencie jest pobór z kranów. Jeżeli zależy nam na ekologii, to również warto inwestować w piece gazowe dwufunkcyjne Szczecin jest miejscem, gdzie problem smogu jest bardzo niewielki, a to dlatego że duża ilość domostw stosuje paliwo gazowe, które emituje o wiele czystsze spaliny niż węgiel czy drewno.

Staramy się o dofinansowanie

Jeżeli dotychczas użytkowaliśmy piec na węgiel i chcemy przejść na bardziej ekologiczne paliwo gazowe, możemy postarać się o uzyskanie na ten cel dotacji. Wystarczy złożyć wniosek w odpowiednim urzędzie i poczekać na odpowiedź. Już wiele rodzin uzyskało w ten sposób środki, by zainstalować w swoich domostwach nowoczesne i przyjazne dla środowiska piece gazowe dwufunkcyjne Szczecin pozwala uzyskać dofinansowanie za pośrednictwem instytucji Urzędu Miasta, do którego powinniśmy zwrócić się w tej sprawie w pierwszej kolejności.