W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie, aby osoba posiadająca gospodarstwo rolne, nie była właścicielem traktora. O ile do tej pory w skrajnych przypadkach możemy być świadkami uprawiania roli przez koni, o tyle jest to zdecydowanie mało wydajne rozwiązanie, którego w normalnych warunkach raczej się nie stosuje. Niestety regularnie dochodzi do sytuacji, w których zaniedbujemy sprawę związaną ze sprawnością techniczną szyb. Przed czym właściwie ona nas chroni? Kiedy powinniśmy ją wymienić? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania tego artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Przed czym chroni nas szyba Zetor?

Szyba Zetor jest bardzo ważnym elementem w naszym pojeździe. Chroni nas przede wszystkim przed uszczerbkiem na zdrowiu. Szyby Zetor wykonane są z doskonałych materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że w razie uderzenia jakiegoś elementu w ten czuły punkt kabiny, nie dojdzie do żadnego poważniejszego urazu. Szyba Zetor chroni również przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi. Gdyby nie ona, właściwie niemożliwe byłoby pracowanie w deszczu. Dodatkowo nie jest straszny nam żaden wiatr, grad ani promienie słoneczne. Kolejną bardzo ważną funkcją szyby Zetor jest doskonałe uszczelnianie. To właśnie dzięki tym komponentom nie jesteśmy świadkami nieprzyjemnego hałasu, a jazda z grającą muzyką w tle staje się ogromną przyjemnością.

Szyba w traktorze - dlaczego jest tak istotna?Kiedy konieczna jest wymiana szyby?

To, kiedy zdecydujemy się na wymianę szyby, w dużym stopniu zależy przede wszystkim od nas. Jednak na ten krok powinniśmy się zdecydować, kiedy zarysowania na powierzchni szyby w znaczny sposób ograniczają widoczność. Jak wiadomo, bardzo utrudnia to jazdę po drodze. O ile w przypadku jazdy po polu nie ma to dużego znaczenia, o tyle, gdy poruszamy się po drogach publicznych, asfaltowych może to decydować o naszym bezpieczeństwie, o które za wszelką cenę powinniśmy dbać. Szybę koniecznie trzeba wymienić, kiedy jesteśmy świadkami ubytków lub pęknięcia. Tylko w taki sposób mamy pewność, że kamień odbijający się przykładowo od kosiarki rotacyjnej nie wyrządzi nam żadnej krzywdy. Dodatkowo jest to istotne w sposób szczególny, kiedy zależy nam na tym, aby pojazd bez najmniejszych problemów przeszedł okresowe badanie techniczne. W innym przypadku nie możemy liczyć na to, że ciągnik zostanie dopuszczony do jazdy po drogach publicznych, a w razie spotkania z policją prawdopodobnie dowód rejestracyjny pojazdu zostanie nam tymczasowo zabrany.