Decyzja podjęta, klamka zapadła - tapety wypełnią wasz dom. Dobry wybór. Jednak nie wystarczy tylko powiedzieć: „w tym pokoju ma być tapeta ścienna Graham&Brown”, kiedy wybór motywów i rodzajów jest tak ogromny. Tapety należy ostrożnie dopasować do pożądanego przez nas wystroju.

Kompozycja

Na początek musimy się zastanowić, czy naszą tapetę planujemy wybrać pod względem stylu konkretnego pokoju, czy dopiero potem do niej będziemy dopasowywać meble i dodatki. W pierwszej sytuacji należy tak dobrać tapetę, aby nie gryzła się ona już z gotowym wystrojem. Jeśli w pokoju zastosowano łączenie wielu barw, a ściany dodatkowo zdobią różne dekoracje, to mądrym wyborem będzie subtelniejsza tapeta ścienna Graham&Brown, o stonowanym kolorze i delikatnych, prostych wzorach. W jeszcze pustym pomieszczeniu możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i pokryć ściany bardziej graficznymi tapetami, a później do nich dobrać meble w jednolitym kolorze.

Rodzaje tapet

tapeta ścienna Graham&BrownWybór odpowiedniej tapety to już nie tylko kwestia wzorów i kolorów, ale także materiałów. Oferowane w sklepach tapety ścienne Graham&Brown wychodzą naprzeciw naszym potrzebom, aby każdy mógł znaleźć te idealne do wszystkich zakątków swojego domu. Najbardziej popularne są tapety papierowe, które sprawdzają się w sypialniach i pokojach dziennych, gdzie nie są narażone na zabrudzenie i zniszczenie. Do pokoju dziecięcego poleca się już bardziej wytrzymałe rodzaje, aby przetrwały każdą zabawę najmłodszego członka rodziny. W tym przypadku polecane są tapety pokrywane winylem, który jest odporny na zarysowania oraz wilgoć, więc bez problemu można je przemywać i szorować. Chcąc pokryć tapetą ściany w kuchni i łazience, powinniśmy sięgnąć po wersje wykonane z włókna szklanego. Ze wszystkich rodzajów, to właśnie one są w stanie wytrzymać niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem takich pomieszczeń. Niestraszne im będą wszelkie uszkodzenia mechaniczne, duża wilgoć, a nawet spotkanie z ogniem.

Mieszanie barw i wzorów

Idealnie dobrana tapeta ścienna Graham&Brown stanie się dekoracją samą w sobie, zaś w przeciwnym razie - przytłoczy pokój i przyprawi nas o ból głowy. Jeśli wymarzyła nam się mocno wyrazista tapeta, to dobrym pomysłem będzie zaklejenie nią tylko jednej ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie ona przyciągać wzrok i pełnić rolę ozdoby, ale nie zdominuje całego pomieszczenia. Łatwo się zapatrzeć w różnorodność dostępnych wzorów, dlatego decydując się na tapety musimy pamiętać o zachowaniu równowagi i umiaru.