Z nieskrywaną radością powitaliśmy wiosnę – zarówno na dworze, jak i w swoich szafach, głęboko chowając grube, wełniane swetry i szczelne kurtki. Z tego faktu cieszą się również najmłodsi, gdyż ich garderoba także ulegnie zmianom. Wiosenne czapki dla chłopców zastąpią futrzane pilotki i uszatki, towarzysząc wesołym harcom na świeżym powietrzu.

Jakie nakrycie głowy dla najmłodszych?

Dla niemowląt i małych dzieci pomocne okażą się nakrycia głowy, które nie tylko nie będą zsuwały się na oczka, ale również zakryją uszka, chroniąc przed przewianiem. Idealne zatem okażą się modele wiązane pod brodą, czasem wyposażone w daszek osłaniający przed słońcem. Podkreślić należy ich walory funkcjonalne, gdyż nie tylko chronią przed chłodnym wiatrem, ale również zabezpieczają główkę przed przegrzaniem. Tego typu wiosenne czapki dla chłopców występują w różnych wariantach. Sporą popularnością wśród rodziców cieszą się jednolite fasony oraz te ozdobione paseczkami, naszywkami czy nadrukami. Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z nakrycia udekorowanego ulubioną postacią z bajki, np. Myszką Miki.

Odrobina klasyki

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że najlepsze dla ich dziecka jest to, co już zostało dokładnie sprawdzone. Dlatego klasyczne modele wiosennych czapek dla chłopców, pozbawione daszków czy sznurków w szczególności skupiają ich uwagę. W tym zakresie idealne okazują się nakrycia bawełniane, pasujące zarówno do eleganckich płaszczyków, jak i kurtek. To właśnie uniwersalność wykorzystania, obok aspektów wpływających na wygodę i komfort użytkowania, decydują o ich niesłabnącej popularności.

Czapka z daszkiem – nie tylko na plac zabaw

dziecko w czapce z daszkiem

Wiosennym igraszkom na świeżym powietrzu sprzyja odpowiedni, nie krępujący ruchów ubiór. Jego uzupełnieniem jest zatem czapka z daszkiem, idealnie sprawdzająca się podczas ciepłych dni, skutecznie chroniąca przed słońcem. Najlepszą propozycją okazują się modele pozbawione siateczkowego tyłu, a podszyte tkaniną, których zadaniem jest ochrona głowy smyka przed utratą ciepła. Największą popularnością w kategorii tychże wiosennych czapek dla chłopców cieszą się fasony ozdobione postaciami z Minionków, znakiem Supermena czy Batmana.