Drukarki kolorowych etykiet to urządzenia pozwalające na zadrukowywanie etykiet wyróżniających się jakością fotograficzną.

Jakie jest ich wykorzystanie?

etykiety kolorowe

Drukarka etykiet to sprzęt, którego przeznaczeniem jest zadruk etykiet samoprzylepnych. Cechą charakterystyczną tego rodzaju urządzeń jest przystosowanie do elementów takich jak rolka etykiet. Wyposażona jest w specjalną lokalizację, gdzie zakłada się na gilzę rolkę z etykietami samoprzylepnymi.

Działanie wskazanego urządzenia

Urządzenie wykorzystywane jest do zadrukowywania etykiet samoprzylepnych. W związku z tym sprzęt wykazuje także zdolność do zadruku etykiet na roli. W tych urządzeniach ruchoma głowica porusza się na szynie. Aplikuje ona niewielkie ilości tuszu na etykietę o określonych kolorach. Kształtuje ona projekt na etykiecie liniami tak samo, jak w przypadku drukarek do papieru. Po zakończonym drukowaniu określone linie tworzą obraz. Podkreślić należy fakt, ze w tym przypadku obraz ma fotograficzną jakość.

Jakie jest wykorzystanie drukarki do kolorowych etykiet?

Takie urządzenia znajdują zastosowanie w branży farmaceutycznej, kosmetycznej, czy też spożywczej. Etykiety kolorowe realizują bardzo ważne zadanie. Dzięki nim produkt, na którym są umieszczone, staje się bardziej atrakcyjny oraz przyciąga uwagę klienta. Tworzenie elementów, jakimi są etykiety kolorowe to nie jedyne możliwości urządzenia. Zapewniają one także zadruk biletów w kolorze, a ponadto wielokolorowych naklejek. Istotną kwestią jest jednak to, że w przypadku branży spożywczej oraz farmaceutycznej trzeba wiedzieć, że takie urządzenia nie pozwalają na druk przemysłowy znaczącej ilości etykiet. W takiej sytuacji potrzebny jest sprzęt określany mianem etykieciarki przemysłowej. Etykiety kolorowe wykazują także zastosowanie w przypadku oznaczania beczek chemicznych. Standardem w tym przypadku jest format A4 z kolorowym zadrukiem. Jest on niezbędny ze względu na bezpieczeństwo. Etykieta z oznaczeniami musi być widoczna dla użytkownika.

Drukarka etykiet - jaką firmę wybrać?

Nie należy decydować się na oszczędności i nabywać urządzenia pochodzące od niesprawdzonych producentów. Takie działanie doprowadzi do tego, że szybko ulegną one zniszczeniu. Co więcej, wpłynie to także na jakość wydruku, która nie będzie korzystna. Dokonując analizy oferty rynkowej, warto zwrócić uwagę na oferty takich producentów jak Zebra, Dymo, Intermec, Star Micronics, Beother. Można je dostać zarówno w postaci przenośnej, stacjonarnej, a także przemysłowej. Najtańsza drukarka kosztuje już około 30-40 zł. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na lepszy jakościowo sprzęt, wówczas trzeba wydać około 100, a nawet 300 zł.