Dodatek do eleganckiego stroju, jakim jest krawat wełniany to najpopularniejsza część garderoby, jaką zakładają panowie na specjalne okazje. Żadne eleganckie spotkanie ani oficjalna wizyta nie może obyć się bez niego. Mimo rosnącego zainteresowania innymi rzeczami takimi jak: apaszki czy muchy, krawaty wełniane w dalszym ciągu są numerem jeden na liście dodatków wybieranych do garnituru. Wynika to z pewnością z przywiązania do tradycji i niechęci do częstych zmian - panowie nie lubią spędzać nadmiernego czasu, szukając nowych rozwiązań.

krawaty wełnianeChcesz być pewny siebie, załóż czerwony krawat

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają swoją symbolikę i znaczenie. Tak również jest w przypadku kolorystyki krawatów. Panowie często nie zdają sobie sprawy z tego, że noszone przez nich krawaty wełniane, a konkretnie ich kolory mają swoje konotacje z cechami charakteru. Jednym z najczęściej noszonych przez mężczyzn krawatów jest kolor czerwony. Ta kolorystyka uznawana jest za przewodnią. Mężczyzna noszący czerwone dodatki do garnituru uznawany jest za człowieka z inicjatywą, zaradnego i pewnego siebie. Jest to kolor dominujący. Panowie, którzy noszą krawaty wełniane tego koloru, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że właśnie w taki sposób mogą być odbierani przez środowisko, a zwłaszcza takie, które dobrze orientuje się w tej tematyce. Na przeciwległym biegunie w odniesieniu do symboliki kolorów jest czerń, która ma zdecydowanie wydźwięk negatywny i może nie kojarzyć się dobrze. Osoba nosząca dodatki do kreacji tego koloru może być uznana, jako nieugięta, uparta, którą otacza pech i pesymistyczne nastawienie do życia. Warto zatem przed założeniem krawatu o określonym kolorze, zaznajomić się z jego znaczeniem.

Wyróżnij się i skorzystaj z niecodziennych wzorów

Współcześnie rynek odzieżowy oferuje wiele różnorodnych kolorów i wzorów dla dodatków do garnituru. Jest z pewnością, w czym wybierać. Coraz częściej można zaobserwować na przyjęciach weselnych czy też eleganckich bankietach panów, którzy całkowicie zrezygnowali z szablonowych rozwiązań i kolorów, zakładając krawat wełniany o nietuzinkowym charakterze. Niektórzy panowie nie boją się zakładać krawatów wielokolorowych z ciekawymi wzorami. Sklepy odzieżowe oferują już krawaty z postaciami z bajek, popularnymi artystami, zabawnymi zwierzętami czy chociażby z symbolami znanymi z historii. Z roku na rok obserwuje się rosnące zainteresowanie tego typu rzeczami. Jest to z pewnością wynik zmieniających się czasów. Jeszcze jakiś czas temu istniał jeden schemat ubioru, do którego wszyscy się dostosowywali. Obecnie każdy pragnie się w jakiś sposób wyróżnić i zaznaczyć swoją obecność ciekawym i oryginalnym strojem.