Dobrze urządzone wnętrze domu to podstawa szczęśliwego życia, dlatego planując zakup lub budowę własnego gniazdka warto zacząć od dokładnego przyjrzenia się projektowi budowy.

Rozmieszczenie schodów

schody z drewna w trakcie budowy

Ważne są nie tylko ściany, dobrze rozmieszczone okna i drzwi, ale również schody, które powinny znajdować się w centrum domu, tak aby każdy miał do nich dobry dostęp. Solidne schody z wygodną poręczą zapewnią komfort wszystkim osobom mieszkającym w danym domu. Będą one bezpieczne zarówno dla małych dzieci, jak i dla starszych osób, które powinny pamiętać o konieczności trzymania się poręczy podczas zarówno wchodzenia, jak i schodzenia po schodach.

Schody uwzględnione w projekcie

Dobry projekt mieszkania uwzględnia potrzeby wszystkich domowników, dlatego warto dobrze mu się przyjrzeć przed przystąpieniem do budowy domu. Na kartce zawsze można coś zmienić. Dużo gorzej przesunąć jest np. już wybudowane schody niż skreślić stare i naszkicować nowe schody na kartce. Przy budynkach wielopiętrowych należy pamiętać, że schody powinny nie być za bardzo strome, aby nie doszło przez nie do wypadku.

Rzadko kiedy projekty prywatnych mieszkań i domów uwzględniają windy, dlatego schody to najlepsze rozwiązanie, kiedy marzy nam się wielopiętrowy dom, a nie parterówka. Przykłady pieknych realizacji projektów wraz ze schodami można znaleźć np. tutaj: schody24.net.pl