Czy warto inwestować w drony DJI?

Duża popularność dronów owocuje wzrostem liczby podmiotów zajmujących się ich produkcją. Każda z firm obecnych na rynku stale ulepsza swoje konstrukcje, starając się oferować klientom produkty coraz wyższej jakości w coraz atrakcyjniejszych cenach. Duża konkurencja to wielki plus dla klientów detalicznych, którzy chętnie sięgają po produkty ze średniej półki cenowej. Przykładem takich produktów są drony DJI z serii Phantom, które należą do kategorii dronów półprofesjonalnych, zapewniających dobrą zabawę i jednocześnie możliwość wykonywania zdjęć i nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu.

Zalety dronów DJI

drony DJI

Podstawową zaletą dronów DJI jest przemyślana, dość zaawansowana techniczne konstrukcja oraz doskonałe wyposażenie dodatkowe, głównie pod postacią dedykowanych gimbali i kamer umożliwiających nagrywanie dobrej jakości materiałów wideo z wysokości nawet kilkuset metrów. Doskonałe parametry lotne to kolejny z wielkich atutów dronów DJI, zwłaszcza najnowszych konstrukcji, które nie tylko szybko, ale i bardzo płynnie zmieniają kierunek lotu, wznoszą się i obniżają pułap wysokości. Nowe modele dzięki nieco mniejszej masie mogą latać szybciej i mają nieco większy udźwig, a przez zastosowanie bardziej pojemnych baterii, mogą unosić się w powietrzu dłużej niż drony konkurencji (mowa o dronach podobnych rozmiarów, o podobnej masie).

Jakie modele dronów DJI są najpopularniejsze?

Najciekawsze drony DJI to oczywiście konstrukcje określane nazwą Phantom. To jedne z najbardziej uniwersalnych dronów ze średniej półki cenowej. Obecnie w sprzedaży dostępne są cztery generacje tych dronów, od najstarszych jedynek określanych samą nazwą Phantom, po najnowsze drony DJI Phantom 4. Najnowszy model drona z tej serii może utrzymywać się w powietrzu przez blisko pół godziny czasu i wznosić się na wysokość nawet 6000m n.p.m. Tego typu dron wyposażony został także w zaawansowane rozwiązania techniczne pozwalające na automatyzację lotu, dzięki której można uzyskać ujęcia wideo wolne od zakłóceń, o wyjątkowo dobrej ostrości obrazu.