Niemowlęta płaczą i grymaszą z różnych powodów. Jeżeli te reakcje wynikają z niezaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych takich jak głód czy zmęczenie, szybko możemy temu zaradzić. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni co jest ich przyczyną lub wynikają one ze źródeł trudniejszych do zlikwidowania, takich jak kolki czy przestymulowanie, nierzadko czujemy się bezradni. W takiej sytuacji warto skorzystać wymienionych poniżej trików.

Jednostajny szum

szumiące misie

Prawdopodobnie dla niektórych rodziców będzie to zaskoczeniem, ale jednostajne dźwięki takie jak buczenie odkurzacza czy suszarki mogą działać na niemowlę bardzo uspokajająco. Tego rodzaju brzmienie przypomina dźwięki słyszane przez płód w brzuchu matki, gdzie czuło się ono bezpiecznie i niczego mu nie brakowało. Dzięki suszarce czy odkurzaczowi możemy wywołać bardzo podobny efekt. Zdarza się jednak, że są one zbyt głośne dla delikatnych uszów dziecka. Poza tym, wymagają podłączenia do prądu i lepiej nie stawiać takich urządzeń blisko dziecięcego łóżeczka. Lepszą alternatywą dla tych urządzeń mogą być stworzone specjalnie dla najmłodszych szumiące misie firmy Whisbear. Te miękkie w dotyku i bezpieczne dla pociech zabawki mogą im towarzyszyć już od samego początku życia i posiadają kilka użytecznych funkcji. Niektóre szumiące misie od Whisbear mogą wydawać kilka rodzajów przyjemnych dla małego uszka dźwięków – szum suszarki, bicie serca czy dźwięki natury. Dodatkowo, zaawansowane modele maskotki stopniowo wyciszają się i wyłączają po określonym w instrukcji czasie, na przykład po 40 minutach. Co więcej, posiadają one czujnik, który aktywuje zabawkę, gdy dziecko zacznie płakać na kolejne 20 minut. Głośność wydobywających się z szumiącego misia dźwięków można regulować. Uspokajająca zabawka z pewnością pomoże Ci wygospodarować chwilę czasu dla siebie lub na domowe powinności.

Dokładne otulanie i kołysanie

Chociaż wcale nie wydaje się to oczywiste, malutkie dzieci lubią być ciasto otulane kocykiem czy kołderką. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że niemowlęta są bardzo delikatne. Otulaj dziecko z uwagą, aby całość odbyła się bezpiecznie i komfortowo. Niemowlę owinięte dokładnie materiałem może poczuć namiastkę tego, co odczuwało w brzuchu mamy – tam też było tłoczno i z każdej strony coś je dotykało. Oprócz tego, przez większość czasu było kołysane, ponieważ mama poruszała się chodząc lub wykonując inne codzienne czynności. Z tego powodu, jeżeli maluch ma wyjątkowo zły humor lub coś mu dolega, zdecyduj się na połączenie tych dwóch rzeczy. Szczelnie okryj je kocykiem i weź na ręce – pochodź z nim po pokoju lub usiądź i kołysz dziecko w ramionach. Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137371-Whisbear.html