Zeszyty, notatniki, zaproszenia, ścienne obrazki są to elementy, których używamy na co dzień i które pełnią często funkcję dekoracyjną. Najlepszym przykładem są fizyczne albumy ze zdjęciami – dają one znacznie więcej radości niż wielo gigabajtowe foldery na telefonie lub laptopie wypełnione zdjęciami, na które tylko rzuci się okiem.

stare książkiAlbum ze zdjęciami rodzinnymi lub z dawnych wypadów ze znajomymi to nostalgiczny element, do którego często się wraca. Warto zadbać o jego nie tyle lepszą, co ciekawszą prezencję. Scrapki to małe elementy, które szybko zmienią (ubogacą) wygląd wielu przedmiotów – nie tylko albumów. Można przy ich użyciu bardzo puścić wodze wyobraźni. Scrapki, jako dodatki stają się coraz popularniejsze. Powód jest prosty – różnorodna tematyka. Znalezienie np. kartki urodzinowej, która będzie w pełni odpowiadać zainteresowaniom obdarowywanej osoby nie jest łatwe, w efekcie często idzie się na zakupowe skróty i nie trafia z zakupem. Scrapki pozwalają przerobić istniejące już kartki lub stworzyć razem z innymi łatwo dostępnymi dodatkami nowe, ciekawsze warianty, które trafiają w samo sedno. Uśmiech osoby, która dostanie ręcznie przygotowaną kartkę na pewno nie będzie sztuczny.

Coś dla najmłodszych

Robienie scrapbooków to zabawa, do której dzieci są coraz częściej zachęcane. Pomaga ona rozwijać wyobraźnie, ćwiczyć zdolności manualne oraz zająć dziecko na długie godziny. Wspólne tworzenie scrapbooków z rodzicami to ciekawy rodzaj aktywności pozwalającej na lepsze zacieśnienie więzi rodzicielskich. Scrapki będą tutaj dodatkiem priorytetowym. Niewielki koszt oraz szeroka tematyka pozwala na szybkie skompletowanie ciekawych zestawów, w których najmłodszy członek rodziny może przebierać do woli tworząc swoje małe artystyczne dzieła. Szukając ciekawych „narzędzi” dla uatrakcyjnienia różnych dekoracyjnych dodatków, które mamy w domu lub kreatywnej odskoczni od zabieganej codzienności warto zainteresować się scrapkami oraz innymi gadżetami do scrapbooków. Z pewnością będzie to decyzja, której szybko sobie pogratulujemy.