Szukając nowych inspiracji, które pomogą zaaranżować wnętrze sypialni, salonu lub łazienki, warto przyjrzeć się bliżej dość specyficznej kategorii przedmiotów dekoracyjnych, jaką stanowią świece zapachowe. Tego typu przedmioty dekorują nie tylko przez swój wygląd, ale także przez pełnioną przez siebie funkcję oraz związany z nią zapach. Doskonałym przykładem takich wielofunkcyjnych świec dekoracyjnych mogą być designerskie świece WoodWick. Te rodzaj świec występuje w dużej różnorodności kolorów, kształtów i zapachów, co pozwala dostosować ich wybór do indywidualnych potrzeb aranżacyjnych danego wnętrza i upodobań konkretnej osoby. A czym kierować się przy wyborze świec zapachowych, jakie są ich rodzaje i kiedy warto po nie sięgać?

Rodzaje świec zapachowych

świece dekoracyjneW sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów świec pełniących funkcje dekoracyjne. Jednym z ich rodzajów są świece zapachowe, na przykład wspomniane już wcześniej świece WoodWick. Świeczki tego typu nasączone są różnego rodzaju olejkami zapachowymi, które wraz z paleniem się świecy i topieniem się wosku, emitują mniej lub bardziej intensywny zapach określonego typu. Najczęściej są to zapachy kwiatowe, leśne i owocowe – odświeżające. Wybierając świecę zapachową, najczęściej kierujemy się własnymi upodobaniami w odniesieniu do pożądanych i lubianych przez nas zapachów. Niekiedy jednak poszukujemy świecy do konkretnych zastosowań. Jeśli zależy nam na znalezieniu świecy, która wspomoże relaks, najlepszym wyborem będą świece emitujące delikatny aromat kwiatowy lub leśny. Jeśli zależy nam na pobudzeniu zmysłów, stawiamy na zapachy bardziej wyraziste i intensywne, na przykład na mocno odświeżające aromaty owocowe – cytrusowe.

Kiedy sięgnąć po świecę zapachową i gdzie ją ustawić?

Po świece zapachowe, zwłaszcza po ich bardziej eleganckie wersje – przykładem mogą być dekoracyjne świece WoodWick, sięgać możemy w zasadzie przy każdej okazji. Świece mają na ogół niewielkie rozmiary, a dzięki ich kolorystycznej różnorodności, bez problemu wpasujemy je w wystrój każdego wnętrza. Wspomnianych już wcześniej świec WoodWick lub dowolnie innych świec zapachowych, używać możemy m.in. do dekoracji wnętrza sypialni, salonu czy łazienki. W tym ostatnim pomieszczeniu, świece zapachowe będą nie tylko ciekawym elementem dekoracyjnym, ale także niezwykle przydatnym narzędziem ułatwiającym zrelaksowanie się podczas gorącej kąpieli – w tym przypadku świece zapachowe będą stanowiły formę aromaterapii. W sypialni takie świece pomogą w stworzeniu romantycznego nastroju, a w salonie w odświeżeniu powietrza i nadaniu mu pożądanej przez nas nuty zapachowej.