Jakie zabawki dla niemowląt wybrać?

Gdy wchodzimy do sklepu, z każdej strony atakują nas kolory i dźwięki, wybór jest przeogromny. Zdecydować się jest bardzo trudno, zwłaszcza, jeśli ktoś nie ma większego doświadczenia z kupowaniem zabawek dla tak malutkich dzieci.

Przede wszystkim zabawki dla niemowląt muszą być bezpieczne dla malucha. Należy sprawdzić, czy mają wszystkie potrzebne atesty oraz to, czy zostały dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Co jest potencjalnym zagrożeniem?

Po pierwsze wszystkie małe elementy, które maluch mógłby połknąć, wsadzić sobie no ucha czy noska. Chwila nieuwagi i mamy zapewnioną wizytę na pobliskiej izbie przyjęć…

Innym problemem coraz częściej stają się  szkodliwe substancje, które mogą wywoływać alergie. Na przykład maskotki, które farbują. Wszystkie ostre krawędzie czy kanty również są zakazane.

Zabawka jest bezpieczna tylko wtedy, gdy możemy zostawić ją dziecku bez naszego ciągłego nadzoru. A więc opiekun może na chwilę spuścić dziecko z oka.

Na którą zabawkę w końcu się zdecydować?

Warto oczywiście zasięgnąć porady sprzedawcy czy innych, już doświadczonych mam, ale to nasze dziecko będzie najlepszym doradcą. To ono pokaże nam, co lubi najbardziej i co mu się najbardziej podoba.

Na początku warto poeksperymentować z różnymi rodzajami zabawek, aby dziecku dostarczyć jak najwięcej różnorodnych bodźców.

Podsumowując, dobra zabawka wcale nie musi być skomplikowana i kosztować kroci.