Peugeot 206 to jeden z najpopularniejszych modeli francuskich aut osobowych nieprzerwanie produkowanych przez koncern samochodowy PSA w latach 1998-2012. Łącznie wyprodukowano kilka milionów egzemplarzy tego auta w wielu różnych konfiguracjach. Standardowo Peugeot 206 wyposażony był w klasyczne wycieraczki przegubowe, ale wraz z pojawieniem się dedykowanych linii wycieraczek Aerotwin marki Bosch, niektóre wersje tych aut mogą być wyposażane w nowoczesne wycieraczki płaskie – bezprzegubowe. Dzięki temu właściciele samochodów Peugeot 206 mogą dziś samodzielnie decydować o tym, czy korzystają z klasycznych wersji wycieraczek przegubowych, czy też decydują się na zakup wycieraczek płaskich Aerotwin. A który model wycieraczek jest lepszy?

Zalety wycieraczek przegubowych

Wśród wycieraczek Bosch o klasycznej konstrukcji przegubowej znaleźć można wycieraczki z serii Eco i Twin. Te pierwsze wyróżniają się atrakcyjną ceną, standardową budową, trwałym gumowym piórem i obecnością plastikowych adapterów, dzięki którym można je instalować w autach różnych marek. Wycieraczki Bosch z serii Twin mają nowocześniejsze pióra wykonane z dwóch rodzajów gumy, dzięki czemu ciszej pracują i lepiej zbierają wodę z powierzchni szyby. Wybór wycieraczek przegubowych polecany jest przede wszystkim tym osobom, którym zależy na niższej cenie produktu. Oczywiście, nawet jeśli dysponujesz starszą wersją Peugeot 206, wciąż możesz wyposażyć go w płaską wycieraczkę Aerotwin – jeśli znajdziesz model dopasowany do konkretnego rocznika auta.

Zalety wycieraczek płaskich

wycieraczki BoschDla właścicieli najnowszych wersji Peugeot 206 optymalnym wyborem będą już nieklasyczne wycieraczki przegubowe, a nowoczesne wycieraczki płaskie. Wycieraczki Bosch z serii Aerotwin gwarantują doskonałe przyleganie pióra do szyby i niezwykle cichą pracę, także podczas jazdy z dużą prędkością. Aerodynamiczny kształt wycieraczek z serii Aerotwin to jedna z ich największych zalet. Dzięki opływowym kształtom i braku dodatkowego przegubu, wycieraczki z tej serii nie powodują dodatkowych oporów powietrza, co wpływa na wysoką wydajność ich działania w każdych warunkach, także podczas jazdy z dużą szybkością. W ofercie firmy Bosch znaleźć można całe serie wycieraczek Aerotwin dedykowanych dla Peugeot 206 (https://abcwycieraczki.pl/product-pol-3449-Wycieraczki-Bosch-AeroTwin-NOE-Peugeot-206-PLUS.html).

Takie wycieraczki są idealnie dopasowane do krzywizny szyby w wybranych rocznikach Peugeot 206, co gwarantuje najwyższą możliwą wydajność ich pracy. Jeśli jeździsz szybko i chcesz korzystać z wycieraczek najnowszej generacji, wycieraczki Bosch Aerotwin Peugeot 206 z pewnością przypadną Ci do gustu. Co prawda kosztują nieco więcej niż wycieraczki przegubowe, ale są od nich trwalsze, cichsze i bardziej wydajne w działaniu.