W planowaniu wesela każdy szczegół ma znaczenie. Po ustaleniu motywu przewodniego i głównej dekoracji sali, warto zadbać o mały szczegół, za pomocą którego wyrazimy wdzięczność bliskim za przybycie w tym ważnym dniu. Podziękowania dla gości będą miłym gestem oraz dekoracyjnym akcentem na stole. Na stronach poświęconym przygotowaniom ślubnym można znaleźć mnóstwo inspiracji. Upominki ślubne można podzielić na dwa rodzaje - może być to pyszna słodkość lub praktyczny gadżet, który biesiadnicy zabiorą ze sobą do domu na pamiątkę.

Słodki upominek

Miły gest od Pary Młodej, czyli upominki dla gościBardzo popularną formą podziękowań dla gości są różnego rodzaju słodkości. Łakocie zapakowane w ozdobne pudełeczka, celofan przewiązany wstążeczką lub woreczek z organzy nie tylko ucieszą podniebienia gości, ale również będą piękną ozdobą stołu. W sklepach z akcesoriami ślubno-weselnymi znaleźć można przeróżne słodycze. Goście mogą zostać obdarowani pojedynczą czekoladką lub kilkoma sztukami cukierków. Jednymi z najchętniej wybieranymi słodkościami są krówki. Klasyczne mleczne skryte w kolorowych papierkach podbiją serca gości. Innymi popularnymi łakociami są miodziki, pierniczki w kształcie serca lub urocze, w pastelowych barwach makaroniki. Podziękowania dla gości można postawić tuż obok winietki, każdy gość powinien otrzymać upominek, by nikt nie poczuł się pominięty. Oprócz słodyczy można zdecydować się na małe fiolki, w których będzie aromatyczna herbata liściasta lub dobrej jakości kawa. Dobrym pomysłem są również buteleczki z alkoholem własnej roboty.

Gadżet na pamiątkę

Oprócz łakoci, po których nie zostanie śladu, można zdecydować się małe upominki, które goście zabiorą ze sobą do domu. Świetnym pomysłem jest skorzystanie z usług personalizacji. Na opakowaniu lub bezpośrednio na przedmiocie może widnieć data ślubu, imiona pary młodej lub ważna dla młodych sentencja. W ten sposób nowożeńcy podkreślą swoją wyjątkowość, a goście będą mieli piękną pamiątkę z tego ważnego dnia. Podziękowania dla gości mogą być praktycznym lub po prostu dekoracyjnym gadżetem. Młodzi mają do wyboru m.in. otwieracze do piwa, magnesy na lodówkę, urocze figurki, breloczki. Ciekawą propozycją są również własnoręcznie robione małe upominki wykonane z włóczki. Można do nich dołączyć tabliczkę, na której będzie data uroczystości. Innym, nowoczesnym pomysłem są pachnące mydełka lub świeczki. Na rynku jest ogromny wybór podziękowań dla gości, każda z par bez problemu znajdzie coś odpowiedniego i pasującego do stylu, w jakim urządzone jest wesele.