Różnego rodzaju wydarzenia towarzyskie, eventy, spotkania promocyjne, nawet biznesowe oraz szczególnie imprezy plenerowe muszą być odpowiednio przygotowane. Na takich spotkaniach nie może zabraknąć wytrzymałych oraz jakościowych mebli. Niezbędne są oczywiście stoliki koktajlowe, które są nie tylko praktyczne, ale również pełnią funkcję dekoracyjną.

stolik koktailowyKiedy wykorzystujemy tego rodzaju stoliki

Wszystkie uroczystości i eventy, które odbywają się na dworze lub w wynajmowanej przestrzeni, nie mogą obejść się bez takich stolików. Podczas typowych „koktajlowych” spotkań, które odbywają się na stojąco, zawsze wykorzystywane są wysokie stoliki. Wyróżnić można wiele modeli stolików koktajlowych. Mogą to być stoliki kwadratowe, prostokątne lub okrągłe. Ich wysokość także różni się między sobą. Wszystko to umożliwia nam wybór takiego rodzaju stołu, który będzie zaspokajał nasze potrzeby oraz gusta. Stoliki koktajlowe są także wykorzystywane w pomieszczeniach zamkniętych, na rynku dostępne są wersje bardziej eleganckie oraz zwyczajne, które wykorzystywać możemy choćby ogrodzie na rodzinnych przyjęciach. Warte uwagi są np. stoliki ze szklanym blatem. Jednak dostępne są także modele np. plastikowe, które są bardziej wytrzymałe i z całą pewnością bardziej bezpieczne dla dzieci.

Najtrwalsze stoliki koktajlowe

Podczas wyboru takich stolików, szczególnie na ważne oraz wymagające eventy, powinniśmy kierować się nie tylko niską oraz atrakcyjną ceną, ale również jakością oraz wytrzymałością. Wiele proponowanych do sprzedaży stolików posiada podstawy, które wykonane są ze stali nierdzewnej oraz chromowanych. To zapewnia trwałość, porządny wygląd i również bezpieczeństwo. Szczególnie podczas wystawiania tych stolików na zewnątrz. Wówczas możemy mieć pewność, że nic złego się z nimi nie stanie. Nie ugną się one pod ciężarem stawianych na niż rzeczy, ani nie przewrócą pod wpływem silniejszego wiatru. Ponadto, chromowane podstawy są posiadają wysokie walory estetyczne. Charakteryzują się one wysokim połyskiem, dlatego śmiało można je wybierać na bankiety i ważne uroczystości.

Stoliki na zamówienie

Duża zaletą tego rodzaju mebli eventowych, jest możliwość ich zamówienia. Wiele sklepów z meblami oferuje takie usługi. Stoliki takie są wówczas wypożyczane w wybranym przez nas terminie. Jeśli planujemy większe wydarzenie, np. w plenerze, możemy właśnie zdecydować się na tego typu stoliki. Ponadto, w naszych domach nie zawsze jest tyle miejsca, by móc przechowywać meble, warto skorzystać z usługi mebli cateringowych.