torebki-damskie2.jpgKiedy wchodzimy do sklepu z galanterią skórzaną (czy jakąkolwiek inną) widzimy torebki damskie tylu rodzajów, że zwykle zupełnie nie wiemy, na co się zdecydować. A warto trochę się nad tą decyzją zastanowić, ponieważ torebka to nie tylko stały towarzysz kobiety, ale także podstawowe miejsce do przechowywania jej skarbów i rzeczy niezbędnych, bez których trudno się obyć w ciągu dnia. Dobre torebki damskie są modne, ale przede wszystkim – wygodne.

Wygoda noszenia w dużej mierze zależeć będzie od rodzajów uszu i paska, ciężaru całej torebki, a także jej kształtu. Wygoda organizacji – od umiejscowionych w środku kieszonek, przegródek i komór. Patrząc na uszy torebki należy zwrócić uwagę na ich długość, przymierzając je do ciała. Zbyt krótkie sprawią, że torba będzie nas ocierać pod pachą albo będzie nadawać się wyłącznie do noszenia w dłoni. Zbyt długie spowodują, że będzie ona obijać się o biodro. Ważna jest też grubość pasków – cienkie lub z wypukłościami mogą nieprzyjemnie wżynać się w skórę. Po ocenie zewnętrznych cech torby (z wyraźnym zwróceniem uwagi na rodzaj zastosowanego materiału i jego trwałość), czas na spojrzenie do środka.

Im więcej przegródek i kieszonek mają torebki damskie, tym z reguły są wygodniejsze. W jednej można schować i dla bezpieczeństwa zasunąć portfel, w innej komórkę czy inny sprzęt elektroniczny, który wymaga odseparowania od reszty rzeczy w torebce, w jeszcze innej kosmetyczne drobiazgi, a gdzieś indziej – klucze, na których szukanie zwykle tracimy najwięcej czasu. Dobra torebka to zorganizowana torebka.