Wszyscy kiedyś byliśmy dziećmi i doskonale pamiętamy smak wielogodzinnych zabaw, czy to w domu z rodzeństwem, czy na dworzu z kolegami i koleżankami. Podczas gdy za naszych czasów bawiono się kapslami, lalkami czy “zośką” dziś mamy tablety, smartphony i konsole do gier. Chcąc podarować naszej pociesze coś co jednocześnie będzie cieszyć i nieść jakąkolwiek wartość edukacyjną trzeba się wiele nagłowić. Na szczęście technologia i gadżety mogą być także naszymi sojusznikami i to właśnie o tym opowiemy w tym wpisie. Oto kilka pomysłów na ciekawą zabawkę pod choinkę.

robot pomysłem na prezent dla dzieckaModa na zabawki edukacyjne

Niezależnie od wieku naszego dziecka, staramy się mu dostarczać jak najwartościowszych rzeczy. I choć kiedyś wystarczały pluszaki czy ulubiony dinozaur, to dziś dzieci nad wyraz wszystko wielbią technologię i wszelkiej maści gadżety. Jak wybrać zabawkę tak by zadowolić dziecko i jeszcze je czegoś nauczyć? Z pomocą przychodzą gry edukacyjne dla najmłodszych lub logiczne układanki i konstrukcje dla starszych. Dziś wybiegniemy trochę dalej w przyszłość i porozmawiamy o dronach, robotach i inteligentnych gadżetach.

Zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzem

Jak łatwo zachęcić dziecko do wspólnego spaceru, gdy całe dnie siedzi przed komputerem? To proste, wystarczy kupić drona! Te latające maszyny wprost z przyszłości to świetny pomysł dla dziecka w każdym wieku. Na rynku znajdziemy zarówno małe amatorskie drony, które sprawdzą się jako zabawka dla kilkulatka jak i większe wyposażone w kamerę, które z kolei idealnie sprawdzą się jako prezent dla starszej młodzieży. Wszechstronność i różne rodzaje dronów sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie, niekoniecznie za wiele tysięcy złotych. Zaledwie 50 zł wystarczy w zupełności na zakup mikro drona, który świetnie sprawdzi się jako pierwszy sprzęt do nauki latania i opanowania podniebnych akrobacji.

Magia robotyki w Twoim domu

Latające drony to świetny prezent nadający się do zabaw na świeżym powietrzu. Co jednak, gdy chcielibyśmy podarować dziecku coś, czym mogłoby się bawić w domu? Z pomocą przychodzi robot będący świetnym pomysłem na prezent dla dziecka. Roboty to nie tylko zabawka dająca niesamowitą radość i frajdę dziecku, to również iskra, która może rozpalić dziecięcą ciekawość i przerodzić się w pasję do robotyki. Podarowując dziecku robota na gwiazdkę możemy dać mu coś więcej niż tylko dobrą zabawę. To, że robot jest świetnym pomysłem na prezent dla dziecka to nic odkrywczego, bo któż nie kocha zmyślnych, mechanicznych zabawek?