Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie we wnętrzu domu czy mieszkania rozwiązań łączących w sobie estetykę oraz funkcjonalność. Wiele z nich, tak jak rolety rzymskie, pozwala na całkowite zindywidualizowanie projektu według własnych oczekiwań, co świetnie sprawdzi się w przypadku osób ceniących sobie własny styl. Popularność rolet rzymskich w dużej mierze wynika z ich licznych zalet, w oczach wielu osób znacznie przewyższających ewentualne wady. Estetyka, funkcjonalność, ale też możliwość doboru indywidualnego projektu czy nietypowego wyglądu to tylko niektóre z tych cech, dla których tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj wyposażenia wnętrza.

Dowolność montażu

Jedną z niewątpliwych zalet rolet rzymskich jest łatwość ich montażu w praktycznie wszystkich okolicznościach. Możemy zamontować ją zarówno na ramie okna, jak również na poziomie karnisza, z użyciem wspornika, na ścianie czy… suficie! Jedną zasadą jest to, aby montaż odbywał się w sposób umożliwiający otwarcie okna w przypadku złożenia rolety. Zależnie od wybranego projektu i ilości materiału będziemy musieli przeznaczyć około 30 centymetrów odstępu od miejsca zawieszenia rolety aż do granicy skrzydła okiennego. Istotnym aspektem jest fakt, że mechanizm rolety można dostosować do naszych potrzeb. W taki sposób kupimy roletę na okno o odpowiedniej szerokości i długości, ale tez nietypowej budowie. Bez problemu możemy bowiem wygiąć w profesjonalny sposób mechanizm, by krył dobrze okno łukowe! Tutaj warto tylko pamiętać o tym, że sam mechanizm może słono kosztować – jego dobór powinien być ostrożny i przemyślany.

rolety rzymskieIndywidualizm projektu

Jeśli tylko nie mamy oporów przed tym, aby wydać nieco większą sumę na zakup naszych rolet, bez problemu uda się nam otrzymać produkt stworzony na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Dobrać można wówczas nie tylko materiał, który się nam podoba, ale również sposób składania rolety, co jest niezaprzeczalną zaletą. Możemy zdecydować, czy chcemy, aby karbowanie było większe albo mniejsze albo czy poszczególne warstwy mają się na siebie nakładać, czy też układać kaskadowo. Jeśli wybieramy roletę szytą na miarę, to dowiemy się też, który materiał będzie najlepiej prezentował na naszym produkcie, co pozwoli nam zdecydować się na rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale też praktyczne. A wszystko w zupełnie wyjątkowym stylu! Rolety rzymskie są jednym z tych rozwiązań, które chętnie wykorzystujemy przy planowaniu domowego wnętrza. Możesz zamówić je m.in. na stronie https://sunlux24.pl/roleta.rzymska, gdzie korzystając w wygodnego konfiguratora, bez problemu dopasujesz je do swoich potrzeb. Mają niezaprzeczalne zalety, ale czasem i wady – trzeba przemyśleć je wszystkie zanim zdecydujemy się na inwestycję.