Dzieci nie zawsze lubią się kąpać i myć – niestety, kilka lub kilkanaście pierwszych miesięcy z życia noworodków, może być niezwykle problematycznych, ponieważ płacz i próba ucieczki od kąpieli, będą utrudniać młodym rodzicom całe zadanie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Czy jest to w ogóle możliwe? Otóż zabawki do kąpieli to świetny wybór, który powinien zaowocować sukcesem.

Coś do wanny dla najmłodszych

Noworodki są zachwycone wszystkim, co znajduje się w ich otoczeniu. Zaczynają dopiero poznawać świat, więc fascynuje je wszystko, co jest kolorowe i ma zabawny kształt – nawet jeśli dzieci nie boją się wody i z przyjemnością korzystają z wanny, warto wyposażyć się w podstawowe zabawki do kąpieli, dzięki którym odwrócimy uwagę pociech od tego, co właśnie robimy. Z pewnością ułatwi to całe zadanie, ponieważ w innym wypadku dzieci mogą chcieć się przytulić, lub bawić, a jeśli zajmą się same sobą, młodzi rodzice spokojnie wykonają swoje zadanie bez problemu. Co więc wybrać dla takich dzieci? Doskonałym wyborem będzie klasyczna żółta kaczuszka, która po naciśnięciu będzie wydawać dźwięk. Biorąc jednak pod uwagę możliwości, zaawansowanie obecnej technologii i fakt, że wykorzystywane materiały udostępniają nowe, wyjątkowe i ciekawe funkcjonalności, można wybrać przyjemny model zabawki do kąpieli z termometrem, by cały czas weryfikować, czy woda znajdująca się w wannie nie jest zbyt ciepła i czy nie zdążyła ostygnąć.

Coś dla starszych dzieci

zabawki do kąpieli

Jeśli dziecko jest już starsze i ma świadomość, że zabawek nie wolno wsadzać do ust, nosa lub uszu, śmiało można wybrać coś bardziej zaawansowanego i tematycznego – dla chłopców świetnym wyborem są zabawki do kąpieli w formie statków, dzięki którym można bawić się w wojnę morską, natomiast w przypadku dziewczynek, doskonale zdadzą egzamin lalki. Chcąc wybrać odpowiednie zabawki do kąpieli, warto brać pod uwagę sprawdzonych i renomowanych dostawców oraz producentów, którzy posiadają pozytywne opinie na rynku wśród klientów. Nie należy jednak kupować zamienników i podróbek niezweryfikowanej jakości, gdyż ich certyfikaty również mogą pozostawić wiele do życia, a co za tym idzie, materiały wykorzystane podczas produkcji, mogą posiadać właściwości powodujące alergię. Oryginalne produkty, muszą posiadać certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, których zdobycie jest wyjątkowo trudne, gdyż wszystkie elementy przechodzą testy, podlegające pod bardzo rygorystyczne zasady. Należy również zwrócić uwagę, dla jakiego przedziału wiekowego, została dopasowana dana zabawka.