lustra do przedpokojuKażdy z nas posiada w domu jedno z mniejszych pomieszczeń, które pomimo małego metrażu, chciałoby się mieć większe oraz bardziej przestronne. Często jest nim korytarz, który przez swoją małą powierzchnię jest praktycznie niedostrzegalny, a na pewno nie uważany za osobny pokój w domu. Jego posiadanie zobowiązuje do kilku rzeczy, o które powinna zadbać prawdziwa gospodyni domu. Pierwszym z nich jest czystość. Z pozoru jest to coś oczywistego, lecz należy pamiętać, że jest to pierwsze pomieszczenie w naszym domu, w którym zostają przywitani zaproszeni goście. Każdy najdrobniejszy kurz na meblach, czy wieszaku może zostać surowo poddany krytyce przez naszych najbliższych. Kolejna sprawą jest jego odpowiedni wystrój. To, że korytarz nie może pochwalić się ogromnymi rozmiarami nie oznacza, że jego wnętrze może być pozostawione samemu sobie. Jak zatem zadbać o wygląd niewielkiego korytarza w naszym domu?

 

Lustra

  To idealny wybór dla małych pomieszczeń, w których lustra nie będą zajmować dużo miejsca. Lustra do przedpokoju o niewielkim metrażu najlepiej sprawdzą się z funkcją do zamieszczenia na ścianie. Taka możliwość nie tylko nada eleganckiego wystroju, ale i efektownie powiększy Twój przedpokój. Aby lustro do przedpokoju stanowiło główną dekorację pomieszczenia, warto wybrać te z dekoracyjną ramą lub w kolorze srebra czy złota. Taki wybór ściennej dekoracji ma też wiele zalet praktycznych. Dzięki niemu bez wizyty w łazience sprawdzisz swój codzienny strój oraz wygląd na przykład przed wyjściem do pracy.  Oprócz tego goście tuż po wejściu do mieszkania również będą mogli skontrolować wybraną przez siebie kreację. lustra do przedpokoju

Światło

  Im pokój jaśniejszy, tym wydaje się o wiele większy oraz bardziej przestronny. Nie szczędź zatem na oświetleniu w korytarzu, który w szczególności powinien być dobrze rozplanowany. Oprócz lamp sufitowych polecamy kinkiety, które bez problemu umieścicie nad lustrem, czy też przy drzwiach wyjściowych. Warto poradzić się projektanta wnętrz jaka ilość światła dla małego korytarza będzie najlepsza, aby nasi goście nie musieli opuszczać naszego mieszkania w półmroku.  

Inne ozdobne dodatki

  Korytarz to również pomieszczenie należące do naszego domowego zacisza, zatem warto zwrócić uwagę na jego aranżację. Aby uzupełniał się z dekoracją reszty pokojów postaw na te same akcenty oraz dekoracyjne dodatki. Warto, aby zaproszeni goście już na samym wstępie poczuli się przyjaźnie oraz przytulnie, wchodząc do waszego domu.