Dywan to niezbędny element wyposażenia wielu mieszkań. Jego duża popularność uwarunkowana jest nie tylko czynnikami funkcjonalnymi, praktycznymi, ale również dekoracyjnymi. Posiada bowiem umiejętność wprowadzenia ciepłego, przytulnego klimatu, jednocześnie zabezpieczając podłogi przed zarysowaniem. Aby jednak lśnił pierwotnym blaskiem, potrzebuje regularnych zabiegów czyszczących. I nie chodzi bynajmniej o systematyczne odkurzanie. Jakie zatem produkty najlepiej sprawdzą się do prania dywanów?

Jak usunąć zabrudzenia z dywanu?

dywanlux antyalergiczny

Choć estetyczny, stylistycznie dobrany dywan bardzo dobrze komponuje się z wystrojem mieszkania, jego regularne czyszczenie wielu osobom spędza sen z powiek. Wystarczy chwila nieuwagi, aby rozlać kawę czy wino, a wracający ze spaceru psiak, z ubrudzonymi łapami, rozkosznie usadowi się na jego miękkiej powierzchni. Nie ulega wątpliwości, że jego upranie stanowi wtenczas nieodzowną czynność. Jak się za to zabrać? Do wyboru mamy stare, sprawdzone metody, po jakie sięgały nasze mamy i babcie. Mowa oczywiście o przygotowaniu roztworu z proszkiem do pieczenia i octem. Aby jednak uprzyjemnić sobie czyszczenie, warto wykorzystać łatwiejsze sposoby. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu klientów, producenci sprzętu AGD oferują odkurzacze piorące, które bez najmniejszego trudu i wysiłku usuną wszelkie zabrudzenia z dywanów. W połączeniu ze specjalnymi środkami uporają się z nawet największym brudem. Jakimi? Na uwagę zasługuje m.in. dywanlux antyalergiczny - http://www.clineo.pl/dywanlux-antyalergiczny-plyn-do-prania-dywanow-w-odkurzaczy-pioracych-500ml.html, którego innowacyjna formuła nie tylko przywróci pierwotny blask, ale również – z uwagi na właściwości antyalegiczne – okaże się przyjazna zamieszkującym alergikom.

Kilka słów o odkurzaczu piorącym...

Odkurzacz piorący wyposażony jest w dwa pojemniki. Jeden przeznaczony jest na wciągane nieczystości, drugi z kolei należy uzupełnić wodą z przeznaczonym do tego środkiem czyszczącym. Specjalna konstrukcja urządzenia wytworzy pianę, która pozwoli wywabić nawet największe zabrudzenia, co niewątpliwie stanowi o jego najważniejszym atucie. Kolejną zaletą odkurzacza piorącego jest fakt, że nadaje się również do innych elementów domowego wyposażenia, nie tylko dywanów. Przy jego pomocy wyczyścimy narożniki, kanapy, tapicerowane krzesła czy fotele. Ze względu na specjalny pojemnik z wodą i możliwość użycia antyalergicznych detergentów (dywanlux antyalergiczny), nie powoduje reakcji uczuleniowych u osób z tendencją do alergii.