Narodziny dziecka to niezwykle ważny moment w życiu całej rodziny, któremu towarzyszą łzy wzruszenia, radość, ale również obawy i wątpliwości. Szczególnie wtedy, gdy maluszkowi dokuczają kolki. Bolący brzuszek okres euforii potrafi zamienić w koszmar, szczególnie gdy uśmierzanie bólu i stosowanie ogólnie przyjętych praktyk, nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Nic zatem dziwnego, że rodzice poszukują innych rozwiązań. Jednym z nich jest korzystanie z białego szumu, który uspakaja niemowlęta, pomagając im zasnąć. Mowa o szumiących misiach, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością.

Dlaczego biały szum tak dobrze wpływa na dzieci?

szumiące misieChoć początkowo może się to wydawać co najmniej dziwne, szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców, ale urządzenia emitujące szum działają jak balsam na maluchy. Nie tylko uspakajają płaczące niemowlę, ale również pomagają mu zasnąć. Wynika to nie tylko z doświadczeń mam, ale również przeprowadzonych badań. Duży udział w tym zakresie odgrywa życie płodowe, które przypomina maluszkowi o bezpiecznej i pełnej spokoju atmosferze, jaka towarzyszyła mu w brzuchu mamy. Poza tym, specyficzne fale dźwiękowe tuszują inne głosy dochodzące z otoczenia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zachowanie dziecka.

Szumiące misie – gadżet, który powinien mieć każdy rodzic

Aby opieka nad niemowlęciem przebiegła sprawnie i w atmosferze radości, producenci artykułów dziecięcych oferują rodzicom gadżety emitujące biały szum. Mowa w tym przypadku o misiach-szumisiach, które nie tylko stanowią podręczny przedmiot w uspakajaniu i usypianiu dziecka, ale również przyjmują postać przytulanki. Szumiące misie stanowią doskonałą alternatywę dla powszechnie stosowanej suszarki do włosów czy odkurzacza. A wybór w tym zakresie mamy naprawdę ogromny. Każdy z rodziców będzie w stanie znaleźć dla siebie zabawkę idealną, spełniającą zarówno oczekiwania natury finansowej, jak i wizualnej. Mając ją pod ręką, usypianie stanie się łatwiejsze. Nie od dziś wiadomo, że wyspane dziecko – to szczęśliwe dziecko!