Szyba motocyklowa chroni Cię przed podmuchami wiatru podczas jazdy na jednośladzie. Jednak, jeśli zdecydujesz się na wysokiej jakości szyby Givi musisz wiedzieć, że są również i inne główne zalety tej ważnej przedniej szyby, szczególnie zauważalne przy długich przejażdżkach. Już pomijając nawet sam ich design, który sprawia, iż szyba Givi może stać się jednym z najatrakcyjniejszych akcesoriów motocyklowych - są inne powody, dla których powinieneś zainstalować taką szybę w swoim motorze.

Komfort i ochrona szyb Givi przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi

czarny ścigaczZastosowanie szyb Givi chroni Cię przed gorącym i suchym powietrzem w sezonie letnim, a w sezonie zimowym - przed zimnym i mokrym. Jednocześnie warto również podkreślić, że przede wszystkim chroni przed deszczem. Mimo iż ogólnie bardzo trudno jest jeździć w deszczu o wysokiej intensywności – to jednak z tymi szybami mimo wszystko masz większe możliwości. Działają niczym tarcza przed deszczem, który w innym przypadku uderzałby bezpośrednio w Twoją twarz i klatkę piersiową.

Szyby Givi: ochrona przed wiatrem

Po zainstalowaniu przedniej szyby Givi, mniej powietrza wpada na Twoją twarz i ciało, powodując (zwłaszcza przy długich przejażdżkach):

  • mniejszy ból pleców,
  • zminimalizowane obciążenie ramion,
  • wygodniejszą i przyjemniejszą jazdę.

Mniejsza turbulencja od wiatru to więcej kilometrów, które możesz pokonać na swojej maszynie bez zmęczenia. Wartość jaką niesie stosowanie szyb Givi poznasz jeszcze bardziej podczas przejażdżki na długiej autostradzie.

Szyby Givi - ochrona przed gruzem

Podczas jazdy nocą, zwykle zdarza się, że kawałki gruzu uderzają w kask. Możesz temu skutecznie zapobiec za pomocą przedniej szyby zamontowanej na motocyklu. Szyby Givi są wykonane z tak mocnych włókien, że ochronią Cię nawet przed uderzeniami w przypadku kolizji ze zwierzętami na drodze.

Czy więc warto zainwestować w taki element wyposażenia? Przednia szyba motocyklowa to przede wszystkim jej funkcjonalność, ochrona przed wiatrem, pogodą i innymi niechcianymi materiałami, a jednocześnie – fajny design, dlatego warto przemyśleć jej posiadanie.